21.11.16 חברים לכל החיים - קהנ"ר - פורסם בעיתון ישראל היום

לך בעקבות הכסופים" - כך נאמר על לוחמי חיל ההנדסה בסיסמאות השונות ובשירים. מצד אחד, לך בעקבותיו של חיל ההנדסה, אשר מוביל את זירת הקרב ובעל חשיבות מכרעת בלחימה, ומצד אחר, לך בעקבות חבריך, מכיוון שהחיל הוא למעשה משפחה: "לך בעקבות הכסופים, חברים לכל החיים".
את מסלולי בחיל ההנדסה התחלתי כחייל בגדוד המח"ץ. לצידי, נערים רבים שהתגייסו לחיל הכסוף, אלו שהפכו לימים לחבריי לנשק, ומאוחר יותר, לחבריי לחיים. השירות האינטנסיבי, כתף אל כתף, יוצר אחדות ורעות שאין כדוגמתה, כזו הייחודית למשרתי הצבא השונים ועבורי ייחודית ללוחמי ההנדסה. בני המחזור שלי ואני מצויים עד היום בקשר מתמיד ובלתי פוסק ולפעמים כמעט נדמה שמעולם לא ניתק, מימי הטירונות כשעוד רק למדנו מהי המשמעות להיות לוחם ורכשנו את הידע הדרוש ללוחמי ההנדסה ועד ימינו אנו. 
חיל ההנדסה על כלל יחידותיו מאויש על ידי מפקדים משכמם ומעלה, מצויד באמצעי לחימה מתקדמים ומשוכללים ומאופיין בייחוד הלוחמים שבו - השילוב בין הכוח הפיזי לבין החשיבה ההנדסית שאין לה תחליף. החיל כולל ארבעה גדודים (אסף, להב, המח"ץ וגדוד הפיקוד), את בית הספר להנדסה צבאית ואת יחידת "יהל"ם" (יחידה הנדסית למשימות מיוחדות), היחידה המובחרת של החיל. 
התחנה הראשונה שלכם היא בית הספר להנדסה צבאית, שם תעברו הכשרה משמעותית ומאתגרת, ותכירו לעומק את החיל העוסק במספר רב של תחומים, ובהם מיקוש, מודיעין הנדסי, חבלה, סילוק פצצות, פעילות בתווך התת־קרקעי, שימוש בציוד מכני הנדסי ועוד. בהמשך שירותכם הצבאי תמשיכו להתמקצע, כל אחד בתחומו, וכך תהפכו לאותו בורג חשוב ומשמעותי שבלעדיו המכונה הגדולה לעולם לא תוכל לעבוד. 
בתפקידי כיום אני נרגש לקלוט אתכם לזרועות החיל ולדעת שתהפכו לא בעוד זמן רב ללוחמים מן המניין ותיקחו חלק משמעותי במשימת ההגנה על מדינת ישראל. כמי שגדל בסביבת חיל ההנדסה אני יודע כי השירות יהיה ייחודי, רצוף חוויות והתנסויות חדשות ויתבסס יותר מהכל על האנשים והחברים שלצידכם. 
אני מאחל לכם בהצלחה במעבר המהיר שבין האזרחות לבין השירות הצבאי. ברוכים הבאים למשפחת חיל ההנדסה הקרבית, היו בטוחים שעוד ניפגש בהמשך הדרך. 
•   •   •

חיל ההנדסה הקרבית: תעודת זהות

• כוחות ההנדסה הם הכוחות אשר נדרשים להיכנס ראשונים אל שטח הלחימה, כדי להכין את הקרקע עבור הלוחמים.
• צבעי הדגל החילי הם שחור וכתום: שחור מסמל את האדמה החרוכה וכתום - את להבות הפיצוצים.
• מלבד לוחמה רגלית, החיל אמון על תחומים הדורשים ידע ומומחיות בנושאי הנדסה, ובהם רובוטיקה, סילוק פצצות, חומרי נפץ ונשק בלתי קונבנציונלי.
• היחידה המיוחדת של החיל היא "יהל"ם" (יחידה הנדסית למשימות מיוחדות) אשר הוקמה על בסיס סיירת "יעל" והיחידה לסילוק פצצות. 
• מקצוע הלחימה בחיל ההנדסה הקרבית נקרא "פלס" ומקביל למקצוע "רובאי" כפי שמוכר לרובנו.